Dla ludzi dobrego serca

Fot. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie

Każdy, kto chce podziękować za bezinteresowną pomoc służb medycznych i wolontariuszy w trakcie walki z pandemią, może to zrobić 14 czerwca. Fundacja Ufam Tobie oraz Księża Pallotyni z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie zapraszają na Mszę św. i wspólnego grilla. Początek o godz. 18:00 w Dolinie Miłosierdzia.

Modlitwa ma być wyrazem wdzięczności za ofiarowany czas i poświęcenie wszystkich osób włączających się w pomoc walki z pandemią. Przez wiele tygodni tysiące lekarzy, pielęgniarek i ludzi dobrego serca służyło innym, poszkodowanym i cierpiącym. Teraz to im należy się chwila uwagi i specjalne podziękowanie, najpierw poprzez modlitwę, a następnie przez wspólne grillowanie. Więcej na ten temat mówi Jolanta Kobojek, prezes Fundacji Ufam Tobie.

– Nasze zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy włączyli się do walki z koronawirusem. Osób z tzw. pierwszej linii frontu: lekarzy, pielęgniarek, służb medycznych oraz wolontariuszy oraz wolontariuszy, którzy zajmowali się np. robieniem zakupów dla osób starszych (w ramach naszej fundacji lub po prostu pomocy sąsiedzkiej). Serdecznie zapraszamy każdego, kto chce włączyć się we wspólną modlitwę. Msza św. w niedzielę o godz. 18:00. Później odbędzie się grill i krótkie spotkanie z wymianą doświadczeń czasu epidemii.

Przypomnijmy, że wolontariusze Fundacji Ufam Tobie przez ostatnie 3 miesiące organizowali m. in. szycie maseczek i kombinezonów ochronnych, telefon wsparcia czy torby miłosierdzia z artykułami spożywczymi, rozdawane najbardziej potrzebującym. W domu zakonnym pallotynów udostępniono też pokoje gościnne dla lekarzy i pielęgniarek, którzy dla bezpieczeństwa własnej rodziny, zdecydowaliby się przez ten czas mieszkać poza domem.

 

ABK