Etnostrada 2018

W sobotę (06.10) w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie, ul. Łukasińskiego 50/68 odbędzie się kolejna impreza „Etnostrada” Spotkania Folklorystyczne. Przegląd rozpocznie się o godz.12.00.
„Etnostrada” to święto folkloru, podczas którego zaprezentują się zespoły z naszego regionu i spoza niego. Formacje taneczne, śpiewacze, muzyczne, przygotują swoje programy nawiązujące do wiodącego tematu – Radosna Niepodległa. Na scenie zaprezentuje się 16 zespołów.
„Etnostradę” rozpocznie i zakończy wspólne śpiewanie pieśni z motywem patriotycznym. Będzie to artystyczny, wspólny wkład zespołów, biorących udział w przeglądzie, mający na celu przede wszystkim integrację oraz twórczą współpracę.
Przeglądowi towarzyszyć będą warsztaty rękodzieła – wykonywanie barwnych wycinanek łowickich. Poprowadzi je łowicka wycinankarka Stefania Borkowska pochodząca z Boczek Chełmońskich, leżących po Łowiczem.
Uroczystość uświetni występ zespołu Rzoz. Jest to grupa rockowa, łącząca muzykę rockową z poezją góralską. Założycielem zespołu jest Bartłomiej Koszarek z Bukowiny Tatrzańskiej. Podczas występów poza skrzypcami, perkusją, i gitarami zespół wykorzystuje również dudy podhalańskie, drumlę i piszczałki. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.
Wręczenie nagród dla zespołów biorących udział w przeglądzie nastąpi o godz. 18.00
Wstęp na imprezę jest wolny!