Festiwal Smaku po raz ósmy!


Od czterech lat w Częstochowie jest organizowany Festiwal Smaku. Odbywa się dwa razy w roku. Najbliższa edycja rozpoczyna się w poniedziałek 18 listopada i przez 5 dni będziemy mogli odwiedzać częstochowskie restauracje rozkoszując się tym, co najlepszego potrafią ugotować szefowie kuchni.
– To, co serwują w lokalach szefowie kuchni jest bardzo atrakcyjne, bo zazwyczaj jest kuchnia włoska, hinduska, nepalska. Jest też sporo nowych pozycji na naszej festiwalowej mapie, więc to przekłada się na to, że dania serwowane przez szefów kuchni są bardzo urozmaicone. – mówi organizator Festiwalu, Jacek Tolewski

W każdej z restauracji, które zgłosiły się do udziału w Festiwalu będziemy mogli w promocyjnej cenie, zjeść specjalne danie. Wybór będzie bardzo duży, bo prawie 35 restauracji bierze udział w imprezie. Taki Festiwal to także doskonała okazja do promocji rodzimej kuchni.

– Jestem zwolennikiem promocji polskiej kuchni. Będą dania z dziczyzny i wiele innych propozycji naszej kuchni. Czasem gniewam się na restauratorów, którzy szukają zbyt daleko pomysłów na dania. W Polsce mamy dużo wspaniałych rzeczy, które należy docenić. Trzeba chwalić się naszym dobrem narodowym. – podsumowuje Jacek Tolewski.

Uczestnicy Festiwalu będą mogli spróbować ponad 100 dań. Aby ułatwić kulinarne spacery po Częstochowie, organizatorzy uruchomili specjalną aplikację „Festiwal Smaku” (dostępna za darmo w sklepach z aplikacjami), dzięki której można sprawdzić listę restauracji biorących udział w festiwalu, czy dowiedzieć się o menu.
Dla słuchaczy Radia Fiat mamy niespodziankę, słuchajcie nas od rana w poniedziałek, a będziecie mogli zdobyć zaproszenie do restauracji na degustację festiwalowego menu.