Festyn w parafii Podwyższenia Krzyża Św. już w niedzielę

Czerwiec obfituje w różnego rodzaju imprezy, także w festyny parafialne. Jeden z nich, od wielu już lat, odbywa się w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie. Kolejny festyn zaplanowano tam na najbliższą niedzielę 17 czerwca. O tym, dlaczego takie wydarzenie jest organizowane, oraz o licznych atrakcjach, które przygotowano dla uczestników festynu, opowiada proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie – ks. prał. Andrzej Sobota:

– Celem parafii, oprócz zapewnienia formacji w dziedzinie wiary, jest zintegrowanie jej mieszkańców. Na festyn przychodzą również ci, którzy nie uczestniczą w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Organizujemy festyn właśnie po to, aby osoby, które chcą się zaangażować, użyczyły swoich sił i radowały się wspólnym dziełem. Festyny są zawsze tematyczne. W roku odzyskania przez Polskę niepodległości szczególnie powinniśmy pamiętać o naszej ojczyźnie, dlatego tegoroczny festyn w naszej parafii odbędzie się pod hasłem „Kochamy Cię, Polsko!” Główną atrakcją jest możliwość spotkania się parafian. Wstęp jest wolny. Dzieci będą mogły bawić się na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach. Przygotowaliśmy loterię charytatywną. Dochód przeznaczymy na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu dzieci z naszej parafii w góry. Na scenie wystąpią dziecięce i młodzieżowe zespoły: zespół „Szyszka”, zespół harcerski i zespół dziecięcy ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie. Odbędzie się konkurs na piosenkę harcerską, żołnierską i patriotyczną. Wystawiony zostanie też spektakl teatralny o św. Stanisławie Kostce. Zatańczą również tancerze ledniccy. Nie zabraknie oczywiście domowej kuchni. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Festyn w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sikorskiego 85 w Częstochowie już w najbliższą niedzielę 17 czerwca w godz. 15.00 – 19.00. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko dołączyć się do zaproszenia.

MO