Filharmonia dla maluchów

Dzieci, które mogą wejść na scenę filharmonii i grać razem z artystami – niemożliwe? A jednak.

Dla maluchów, niemowlaków oraz tych dzieci, które są jeszcze w brzuchu, organizowany jest koncert „Filharmonia malucha”. Jest to już kolejna jego edycja w Filharmonii Częstochowskiej, która za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem. O tym, jak powstała inicjatywa mówi organizator Bartosz Szaraniec, prowadzący szkołę muzyczną „Yamaha” w Częstochowie:

– Idea powstała w szkole muzycznej „Yamaha” w Katowicach, gdzie pomyślano o tym, by stworzyć coś w formie koncertu edukacyjnego, równocześnie wprowadzającego dzieci w świat muzyki klasycznej. Dzięki temu od 11 lat działa to w Katowicach, a u nas w Częstochowie mamy siódmy sezon artystyczny.

Dzieci będą miały okazję wysłuchania koncertu jesiennego muzyki klasycznej, a jego forma będzie dla maluchów atrakcyjna:

– Koncert jest zaaranżowany tak, że muzyka klasyczna jest dominująca, są oczywiście utwory przeznaczone typowo dla dzieci, jest również muzyka rozrywkowa. Najważniejszym elementem tego koncertu jest to, że dzieci wchodzą na scenę, czyli siedzą wokół wykonawców, mają możliwość obejrzenia z bliska muzyków i instrumentów.

Artyści, którzy wystąpią na scenie Filharmonii Częstochowskiej, będą grali na instrumentach dętych drewnianych, które nie będą jedyną atrakcją dla małych słuchaczy:

– Na najbliższym koncercie wystąpi Todo Art Trio. Jest to zespół instrumentów dętych drewnianych z dodatkowym udziałem fortepianu. Wystąpi również dwoje młodych wykonawców, czyli dzieci będą miały szansę zobaczyć, jak ich rówieśnicy potrafią zagrać na instrumentach.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 13 października o godzinie 11.00 w Filharmonii Częstochowskiej.

AK