Gospelowa Częstochowa

W Częstochowie w dniach 11-12 maja odbędą się Warsztaty Gospel organizowane przez Stowarzyszenie Kultura CzęstoNowa.

Do warsztatów został jeszcze miesiąc, ale zapisy są już prowadzone. Będą poświęcone muzyce gospel, która swój początek ma już w XIX wieku. O wyjątkowości tego gatunku opowiada Dariusz Madejski:

Muzyka gospel ma to do siebie, że jest muzyką w pewnym obszarze bardzo swobodną. Dlatego bardzo dużo zależy od prowadzącego, który przygotowuje chórzystów, jak jest w stanie przekazać tę wiedzę. Myślę, że nam udało się trafić bardzo dobrze, ponieważ zaprosiliśmy Colina Williamsa. Jest znaną postacią w świecie muzyki gospel, ponieważ prowadzi warsztaty na całym świecie. I zaraża entuzjazmem i swoją miłością do tej muzyki — mówi Dariusz Madejski.

Na zakończenie warsztatów wystąpi chór złożony z uczestników wydarzenia. Występ ma być zwieńczeniem dwudniowego szkolenia i podsumowaniem wiedzy, którą podczas warsztatów zdobyli, mówi Dariusz Madejski:

Taka jest formuła warsztatów, że to, co przygotują uczestnicy w czasie prób i ćwiczeń, później prezentują w koncercie finałowym. Z jednej strony to mobilizuje do pracy, że ten wysiłek nie zostaje tylko wewnątrz tych murów sali ćwiczeń, tylko że uczestnicy mają świadomość, że zaprezentują się z repertuarem publiczności. Myślę, że jest to docenienie ich pracy i wkładu w to wydarzenie — mówi Dariusz Madejski.

Szczegóły dotyczące projektu znajdują się na stronie internetowej www.gospelowaczestochowa.pl.

AK

źródło: www.gospelowaczestochowa.pl