Gwiazdy „You Can Dance” i „Mam talent” w interaktywnym show dla dzieci w Częstochowie!

Artykuł sponsorowany


„Mali poszukiwacze” to zupełnie nowe podejście do teatru i nauki przez zabawę. Ten interaktywny i edukacyjny spektakl przygotowany przez finalistów znanych talent show zabiera dzieci w fascynującą przygodę pełną łamigłówek, iluzji i tańca. To jedyne w Polsce show, gdzie najmłodsi widzowie sami decydują o fabule spektaklu, a chcąc poznać dalsze losy głównych bohaterów muszą rozwiązywać edukacyjne zagadki.

Przedstawienie opiera się na interaktywnej zabawie, w którą najmłodszych widzów zabierają trzej przyjaciele. Teodor, Zahary i Karoliusz. Już na początku spektaklu okazuje się, że jeden z głównych bohaterów schował się przed publicznością zostawiając serię edukacyjnych zagadek do rozwiązania. Odpowiedzi na pytania i zespołowe wykonanie zadań to jedyny sposób na to, aby dzieci odnalazły Karoliusza i zobaczyły przygotowany dla nich pokaz iluzji. Ta wyjątkowa formuła spektaklu już od pierwszych minut angażuje dzieci we wspólną zabawę i rozwija szereg niezbędnych umiejętności. Twórcami „Małych Poszukiwaczy” są artyści znanych talent show. Już 10 marca w Częstochowie w fascynującą edukacyjną przygodę dzieci zabiorą Marcin Mroziński, tancerz, choreograf, finalista programu „You Can Dance – Po prostu tańcz” oraz Damian Spętany, znany iluzjonista, półfinalista programu „Mam Talent”.

– Tworząc „Małych poszukiwaczy” bardzo zależało mi na tym, aby pobudzić naszych widzów do twórczego myślenia. Podstawą spektaklu jest interakcja z dziećmi. Razem tańczymy, rozmawiamy i zapraszamy maluchy do nas na scenę. Zadania, które muszą rozwiązywać motywują je do kreatywności, poszukiwania niestandardowych rozwiązań i używania wyobraźni – tłumaczy Marcin Mroziński, autor scenariusza i odtwórca roli Zaharego. I tak dzieci rozwiązują wspólnie rebusy, odgadują szyfry do tajemniczych walizek ucząc się alfabetu Morse’a, odnajdują listy ukryte na widowni, interpretują abstrakcyjne obrazy i za pomocą ustalonych gestów mowy ciała odpowiadają na pytania „prawda czy fałsz”. Przedstawienie dedykowane jest dwóm grupom odbiorców w wieku 4 – 7 oraz 8 – 10 lat.

„Mali poszukiwacze” to nie tylko wspaniała zabawa dla całej rodziny ale także przedstawienie, które rozwija szereg umiejętności w najmłodszych widzach, m.in.: wspomaga proces nauki pisania i czytania, wzmacnia poczucie własnej skuteczności, uczy pracy zespołowej, działania w określonym czasie czy lepszego radzenia sobie ze stresem i nieśmiałością. – Spektakl kładzie duży nacisk na kompetencje miękkie, takie jak: chęć poznawania, zdolność adaptacji, współpraca i zaangażowanie czy komunikacja. Autor przedstawienia z dużą starannością zadbał także o włączenie w spektakl zadań o charakterze ruchowym, rozwijających motorykę małą i dużą dziecka oraz zadań o charakterze tanecznym – sprawiającym dzieciom ogromną frajdę! – komentuje Monika Just pedagożka i trenerka twórczego myślenia.

„Mali Odkrywcy” z dwoma przedstawieniami dla dwóch grup wiekowych (4 – 7 oraz 8 – 10 lat) już 10 marca w Hotelu Arche w Częstochowie. Bilety do nabycia tutaj.