Koncert pamięci Edwarda Reszke

W latach swojej świetności byli ekstraklasą śpiewaczą świata. Występowali na największych scenach, w najznakomitszych operach, byli przyjaciółmi monarchów i idolami arystokracji. Choć Jan, Edward i Józefina Reszkowie mieli świat muzyczny u swoich stóp, to na dziesiątki lat ich życiorysy zostały wymazane ze świadomości następnych pokoleń Polaków. Niedzielny koncert 17 czerwca w kościele w Garnku jest kolejnym etapem wyciągania sławnego rodzeństwa z mroków niepamięci.
Fundacja Jana, Edwarda i Józefiny Reszków od 2007 roku organizuje w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Garnku koncerty muzyki klasycznej z najwyższej półki. W tym roku przypada 165 rocznica urodzin i 101 rocznica śmierci Edwarda Reszke. Organizatorzy proponują Koncert symfoniczno – oratoryjny d-moll Wolfganga Amadeusa Mozarta. Początek tego muzycznego wydarzenia o godzinie 18.00. Wstęp na koncert jest wolny.

Dla melomanów, którzy do Garnka nie będą mogli dotrzeć własnym transportem organizatorzy przygotowali autokar. Odjedzie on sprzed siedziby Regionalnego Ośrodka Kultury przy ul. Ogińskiego 13a w niedzielę (17 czerwca) o godz. 17.00. Zainteresowanych taką formą dojazdu na koncert odsyłamy do Regionalnego Ośrodka Kultury.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 34 324 46 51 lub w sekretariacie ROK.