Konkurs sanepidu trwa!

Do 9 września można jeszcze zgłaszać prace konkursowe na najlepiej zorganizowany letni wypoczynek. Konkurs pt. „Wakacje: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie” zorganizowany jest w związku z akcją „Bezpieczne wakacje 2019”.

Konkurs na najlepiej zorganizowany wypoczynek letni w miejscu zamieszkania to inicjatywa Wojewody Śląskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty.

To taka inicjatywa, która ma zachęcić zarówno opiekunów, jak i młodzież nie tylko do aktywnego wypoczynku, ale przede wszystkim do nauki bezpiecznego i zdrowego wypoczynku. Taki główny cel to promowanie działań na rzecz edukacji dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych i zdrowych sposobów spędzania wolnego czasu nie tylko na wyjeździe, ale także w miejscu zamieszkania – mówi rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie, Edyta Kapelka.

Udział w konkursie mogą wziąć organizatorzy wypoczynku w miejscu zamieszkania, trwającego co najmniej 5 dni. Wypoczynek musi być organizowany przez minimum 4 godziny dziennie. W jakiej formie należy przesyłać prace konkursowe?

Do konkursu należy zgłaszać reportaż ze zrealizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym w formie prezentacji multimedialnej. Są oczywiście pewne zakresy i w tym przypadku może to być minimalnie 10 slajdów, bądź maksymalnie 20. Reportaż powinien zawierać przynajmniej opis i dokumentację fotograficzną – informuje Edyta Kapelka.

Prace konkursowe należy przesyłać do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach przy ul. Raciborskiej 39. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.psse.czest.pl.

KF