Kontynuacja Wieczorów Maryjnych

Cykl Katechez z Janem Paweł II wraca po wakacyjnej przerwie do Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego. Spotkania z rozważaniami słów papieża Polaka trwają od kwietnia, prowadzą je dr Wincenty Łaszewski wraz z o. Wojciechem Decem.

Jak mówi o. Mariusz Tabulski, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego, celem cyklu jest przypomnienie tych szczególnie ważnych słów, jakie Ojciec Święty wypowiedział 40 lat temu w czasie pierwszej pielgrzymki do Polski i na Jasną Górę.

– Wracamy do niezwykłej, pięknej, wzruszającej i wymownej homilii św. Jana Pawła II z 4 czerwca 1979 roku i tę homilię chcemy przechodzić krok po kroku. Już przeszliśmy trzy odcinki.

Kolejne spotkanie już w najbliższą niedzielę 8 września o godz. 19.30 w Kaplicy Różańcowej na Jasnej Górze. Tematem – Program duszpasterzowania w Polsce i w świecie współczesnym.

– W pewnym momencie tej homilii Jan Paweł II zwraca się pokornie do prymasa: „Pozwól mi jeszcze to jedno powiedzieć księże prymasie, że spełnia Ci się, i ja za to Bogu dziękuję, ten odważny i bohaterski program Twojego duszpasterzowania w Polsce i świecie współczesnym.” Maryjny i jasnogórski program, który okazał się nie tylko programem dla Polski, ale również był to program z oddaniem za wolność Kościoła w świecie współczesnym, co było pieczęcią jako troska o Kościół powszechny, o świat.

Kolejne spotkania w ramach cyklu 13 października, 10 listopada oraz 8 grudnia.

MD