Krwista Olimpiada na Politechnice Częstochowskiej

W poniedziałek 2 marca rozpocznie się Krwista Olimpiada. W jej trakcie wybrane uczelnie województwa śląskiego będą współzawodniczyć w liczbie oddanych litrów krwi. Akcja organizowana jest po to, by wesprzeć osoby potrzebujące transfuzji.

Głównym celem jest zebranie jak największej ilości krwi na uczelniach województwa śląskiego. Samo pobieranie krwi będzie miało miejsce trzeciego marca, w jak i przed budynkiem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki. Przed wejściem będzie stał ambulans, w którym będzie odbywał się pobór. Wszystkie akcje mające na celu przygotować osobę do oddania krwi, lub po prostu urozmaicić czas oczekiwania, będą miały miejsce w samym pawilonie wydziału” – mówi dokładniej Michał Sobociński, pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Częstochowskiej.

Chociaż medykamenty pomagają, w pewnych sytuacjach krew jest niezastąpionym lekarstwem. Dla potrzebujących krwi brak transfuzji przekreśla ich szanse na wyzdrowienie.

Jeżeli chodzi o pobór krwi to oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych oraz zdrowych. Akcja nie jest przeznaczona wyłącznie dla studentów, także każdy może pomóc”  – dodaje naukowiec.

Więcej informacji odnośnie akcji znajduje się na stronie internetowej Politechniki Częstochowskiej.