Kurs ceremoniarza już w sierpniu!

Od 19 do 23 sierpnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie odbędzie się kurs ceremoniarza. Celem kursu jest pogłębienie duchowości liturgicznej i znajomości przepisów liturgicznych oraz przygotowanie do prowadzenia grup ministranckich i organizacji od strony liturgicznej różnego rodzaju przedsięwzięć w parafii.

Do kogo skierowany jest kurs?

To przede wszystkim jest kolejny etap formacji Liturgicznej Służby Ołtarza. Ktoś, kto przynależy do takiej służby i pragnie rozwijać swoją wiedzę pod względem liturgii, ale także pragnie bardziej zaangażować się w służbę Panu Bogu i ludziom powinien zdobywać kolejne stopnie formacji, w tym kurs ceremoniarza – mówi duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Paweł Wróbel.

A co należy zrobić, by wziąć udział w kursie?

Zapraszamy na ten kurs wszystkich chętnych lektorów przynajmniej z dwuletnim stażem. Każdy chętny powinien się zgłosić poprzez formularz na stronie internetowej, by później otrzymać plan kursu oraz cały program. Sam kurs opiera się przede wszystkim na spotkaniach wykładowych i ćwiczeniach, ale także są przewidziane spotkania rekreacyjne, m.in. zwiedzanie wystawy „Śladami Jezusa” – informuje ks. Paweł Wróbel.

Ustanowienie nowych ceremoniarzy podczas uroczystej Mszy św. przewidziane jest na wrzesień. Wydarzenie będzie poprzedzone dniem skupienia.

KF