Marsz dla Życia

Fot. Fundacja dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II w Częstochowie

Tym razem nie ulicami miasta, a w internecie. Piątego lipca odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy chcą zamanifestować, że życie to prawdziwy cud, który należy szanować.

Co roku setki osób, ubranych na biało, spotyka się w archikatedrze, by następnie przyjść alejami w stronę Jasnej Góry. Rodziny z dziećmi, młodzież i dorośli tłumnie zebrani pokazują, że o życie trzeba dbać od samego początku. Z uwagi na pandemię koronawirusa w tym roku Marsz dla Życia i Rodziny będzie wyglądał inaczej niż poprzednie. Cel wydarzenia pozostaje jednak bez zmian, o czym mówi Grzegorz Nienartowicz, organizator.

– Jako Fundacja Dla Życia i Rodziny podjęliśmy taką inicjatywę już kilka lat temu. Tegoroczny marsz ze względów pandemicznych odbywa się w wersji online. Jesteśmy w mediach społecznościowych, ale to nie znaczy, że uczestnicy mają cały dzień patrzeć w telefony czy komputer. Mamy spotkać się z rodziną. Ideą Marszu dla Życia i Rodziny od początku jest radosne świętowanie. 5 lipca zapowiada się piękny dzień, więc świętujmy go w gronie najbliższych. Możemy też wybrać się na spacer alejami NMP ubrani na biało, ponieważ taka jest formuła marszu. Możemy też zrobić zdjęcia i udostępnić je na portalach społecznościowych.

Szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego. Marsz dla Życia i Rodziny to publiczne świadectwo o wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

ABK