Nowe Horyzonty w Częstochowie

kamera

Do końca września trwają zapisy na ogólnopolski projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Do projektu po raz szósty włączył się Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie.

Projekcje przeznaczone będą dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, nauczycieli i – nowość w tym roku – dla przedszkolaków. Pokazy poprzedzają prelekcje multimedialne, które zwracają uwagę na tematy poruszane w filmie. Program edukacji filmowej Nowe Horyzonty jest polecany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kuratoria Oświaty. Projekt popierają m.in. Jerzy Stuhr i Andrzej Wajda. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej trwają od października do kwietnia. Seanse filmowe odbywają się raz w miesiącu, w godzinach przedpołudniowych.

– Edukacja filmowa jest ważna, ponieważ jest to coś więcej niż lekcja. Cały program dedykujemy tym nauczycielom, którzy w każdym z prezentowanych filmów widzą potencjał, który mogą wykorzystać w pracy z młodzieżą. Filmy prezentowane podczas edukacji filmowej są tematycznie powiązane z zagadnieniami, które są przerabiane z młodzieżą – mówi Artur Lecybil, młodszy specjalista do spraw edukacji filmowej OKF.

Zapisywać można się na stronie projektu: www.nhef.pl.