O. Leon Knabit w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

W środę, 18 września o godzinie 17.00 odbędzie się kolejne już 91. spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Tym razem gośćmi specjalnymi będą o. Leon Knabit OSB benedyktyn, przeor opactwa w Tyńcu oraz Marzena Florkowska z Polskiego Radia Kraków. Na spotkanie zaprasza dyrektor muzeum, Krzysztof Witkowski:

91 razy spotykamy się już „Z Janem Paweł II ku przeszłości”. Projekt ten liczy już ponad 8 lat i jest tak rozpoznawalny, że w tym roku mamy jeszcze kliku wyjątkowych gości, ale najbliższe spotkanie 18 września, o godzinie 17 tym razem będzie z o. Leonem Knabitem. Będzie on występował również w towarzystwie dwóch pań. Jedna to Marzena Florkowska z Polskiego Radia Kraków, a druga zaprzyjaźniona z muzeum – Agata Bernadt, która będzie śpiewała, a towarzyszyć jej będzie pan Tomasz Grzybowski.

Spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” będzie połączone z urodzinami o. Leona Knabita, wyjaśnia dyrektor muzeum:

Ojciec Leon urodził się w grudniu, ale ze względu na swój wiek, nie przyjedzie do nas w grudniu i postanowiliśmy wyprzedzić to wydarzenie. Na pewno będą dwa torty dla 90-latka. Mam nadzieję, że dla wszystkich starczy. Na pewno przejdzie to do historii.

Spotkania odbywają się tradycyjnie każdego 18 dnia miesiąca. Data nawiązuje w symboliczny sposób do narodzin Karola Wojtyły.

MG

foto źródło: Muzeum Monet i Medali JP II