„Ocalona” – interpretacja muzyczna psalmów

„Ocalona…” to pierwszy autorski projekt muzyczny Agnieszki Fiuk. – Jest oparty na tekstach ośmiu biblijnych psalmów – mówi Agnieszka Fiuk, autorka „Ocalonej”:

– Projekt „Ocalona” to jest mój pierwszy projekt muzyczny, taki powrót do muzyki po kilkunastu latach. To jest osiem psalmów, czystych psalmów, tak jak ja pracuje z tekstem biblijnym, które opracowałam muzycznie, w formie poetyckiej, gdzie muzyka, akompaniament fortepianu mają podkreślić charakter i wydobyć sens słów śpiewanych, słów psalmów. Tak się złożyło, że ja przez 15 lat modliłam się psalmami, w takim bardzo trudnym dla mnie czasie, bo też można powiedzieć w trudnym czasie rzeczywistego nawrócenia i powstawania z dołu zagłady, mówi o tym też psalmista. To był taki materiał, w którym był tekst, którym ja się modliłam przez wiele lat. Zbieg różnych wydarzeń spowodował, że opracowałam je muzycznie i zostały wydane na płytę i ruszyły koncerty. Mało kto wierzył w to, że to jest materiał, który będzie chciał być słuchany i jest on dosyć trudny. Na Wielki Post idealny do takiej refleksji. Natomiast materiały rozniosły się po Polsce i grałam przez 2 lata kilkadziesiąt koncertów. Zagrałam, wyprzedałam wszystkie płyty i bardzo się cieszę, że mogę wrócić w tym roku, tym koncertem w najbliższą sobotę 14 marca do psalmów i do tego, żeby znowu opowiedzieć się bo tak się stało w moim życiu, że sięgnęłam dna i Pan Bóg z tego dna mnie wydobył. Dokładnie tekstami psalmów o tym, będę opowiadać. Bardzo się cieszę, że po dłuższym czasie mogę do tego materiału wrócić. – mówi Agnieszka Fiuk.

Koncert, 14 marca poprzedzi Msza św. o godz. 18.00 w kościele św. Zygmunta. Następnie wydarzenie odbędzie się w Księgarnio-kawiarni „Niebo w mieście”. Agnieszka Fiuk zaprasza na spotkanie:

– Najbliższy koncert i na razie jedyny w Częstochowie, będzie 14 marca o godzinie 19:00. W przepięknym, klimatycznym miejscu „Niebo w mieście”, do którego bardzo serdecznie zapraszam. W Wielkim Poście, tak jak wspomniałam, to idealny czas na refleksje i chcę się podzielić tą refleksją tego jak wielkie rzeczy uczynił w moim życiu Pan Bóg.

Agnieszka Fiuk to wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek dla dzieci i dorosłych, organistka.