Odkryj w sobie teatr, nakręć swój pierwszy film

willa-2015

Centrum Promocji Młodych wychodzi z inicjatywą pod hasłem „Willa Kreatywnych Działań” do wszystkich miłośników teatru i filmu. Od 8 lipca zaprasza na warsztaty teatralne oraz filmowe, które będą doskonałą okazją do odkrycia w sobie pasji lub jej szlifowania.

W ramach warsztatów teatralnych odbędą się zajęcia z zadań aktorskich, tańca, plastyki ruchu, ćwiczenia emisji głosu i dykcji, a także praca na własnej wyobraźni. Warsztaty poprowadzi Hanna Zbyryt Giewont, absolwentka wrocławskiej PWST, która obecnie współpracuje z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Krzysztof Maniak, wielokrotnie nagradzany absolwent krakowskiej ASP, poprowadzi warsztaty filmowe, które rozpoczną się wraz z zakończeniem warsztatów teatralnych. Na zajęciach poruszone będą zagadnienia sztuki ruchomego obrazu. Prowadzący podzieli się wiedzą z zakresu komponowania obrazu filmowego, montażu i tworzenia scenariusza. Warsztaty będą szansą poznania pracy filmowca, a także okazją do własnych eksperymentów ze sztuką wideo i działaniem na obrazie.

Przygotowane przez CPM warsztaty przewidują pięć dni przepełnionych odkrywaniem tajników świata teatru i filmu, na co dzień nieco hermetycznego, i narzędzi potrzebnych do stworzenia dobrego spektaklu, filmu, obrazu.

Warsztaty teatralne: 8-12 lipca 16.00 – 18.00

Warsztaty filmowe: 13-14 lipca 11.00 – 16.00

Formularz zgłoszeniowy i szczegóły warsztatów: cpm.muzeumczestochowa.pl

S.Wziątek