Pieczenie ziemniaka

DSCN0282-720x540

W sobotę 10 października br. w godz. 12.00-14.00 odbędzie się XLII (42) Złaz Turystyczny „Pieczenie ziemniaka” w 25. rocznicę śmierci Zbigniewa Kobry. Głównym organizatorem jest Regionalny Oddział PTTK w Częstochowie.

Meta Złazu zlokalizowana będzie w Olsztynie – Sokolich Górach (na terenie „suchego zalewu”). Sekretariat Złazu czynny od godz. 11.30. Rajd rozpocznie się w jednym z wymienionych miejsc: Kusięta Nowe, Korwinów, Biskupice lub trasą dowolną.

W rajdzie mogą brać udział turyści indywidualni, rodziny turystyczne, drużyny zgłoszone przez: szkoły, koła i kluby PTTK, środowiska harcerskie oraz inne organizacje i stowarzyszenia. Wpisowe wynosi 14 zł od osoby. Opiekunowie drużyn dziecięcych i młodzieżowych biorą udział nieodpłatnie. Zgłoszenia przyjmowane będą do wtorku 6 października w Biurze Oddziału Regionalnego PTTK (AL.NMP 39/41) od poniedziałku do piątku w godz. 13.30-18.00.

Złazowi będą towarzyszyć m.in. konkursy. Uczestnicy będą ubezpieczeni. Organizator zapewnia darmowy przejazd z mety Złazu do Częstochowy.

Źródło: foto. www.ropttk.cba.pl