Pielgrzymka Sodalicji Mariańskich

Już w najbliższą sobotę, 21 września po raz 38. Sodalicje Mariańskie z całej Polski zgromadzą się na swojej dorocznej pielgrzymce. W tym roku hasłem wędrujących do stóp Jasnogórskiej Pani będzie „Eucharystia źródłem radości”.

Modlitwa rozpocznie się w Kaplicy Różańcowej o godzinie 10:00.

– Najpierw odbędzie się konferencja „Modlitwa Maryi wzorem modlitwy dla sodalisa”, którą poprowadzi O. Emilio de Cardenas, asystent kościelny federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce. Później nastąpi prezentacja Księgi Jubileuszowej Sodalicji Mariańskiej przy Jasnej Górze. Całość tej części zakończy południowa modlitwa Anioł Pański. Następnie o 14:00 będzie Msza św. koncelebrowana w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, której przewodniczył będzie bp Andrzej Przybylski – mówił paulin o. Marcin Mińczyński, moderator Sodalicji Mariańskiej przy Jasnej Górze.

Sodalicja Mariańska, która od ponad 450 lat istnieje w Kościele, jest stowarzyszeniem świeckich, stawiającym sobie dwa podstawowe cele.

– Szczególne nabożeństwo zawierzenia Maryi, a przez to dogłębną formację do dojrzałej wiary oraz świadectwa apostolskiego w świecie i zaangażowanie w dzieło ewangelizacji. Dwa takie skrzydła duchowości pokazują, czym jest Sodalicja Mariańska. Są to zawierzenia i wzorowanie się na Maryi, ale także duchowość ignacjańska, ponieważ na początku było to dzieło jezuickie i skierowane do młodych. Najlepszym świadectwem owocu zaangażowania w owe dzieło jest zastęp świętych i błogosławionych, którzy kroczyli  tą drogą do świętości. W Sodalicji formował się, chociażby Święty Jan Paweł II czy Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński – dodał o. Mińczyński.

Zakończeniem pielgrzymki będzie wspólne spotkanie agapa na terenie Domu Pamięci ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego.

BNO
Fot.: Jasnagora.com