Pieśń nad pieśniami

Pieśń nad Pieśniami to drugi autorski projekt muzyczny Agnieszki Fiuk, będący adaptacją muzyczną biblijnego tekstu księgi o tym samym tytule. Kompozycja nie jest parafrazą, ani też nie wybiera pojedynczych tekstów. Jest natomiast próbą objęcia całej treści i ułożenia ją w narrację pokazującą rodzenie się i dojrzewanie Miłości. O projekcie mówi autorka, Agnieszka Fiuk:

– Pieśń nad pieśniami to drugi projekt autorski, tym razem księga Pieśń nad pieśniami. Gramy go aktualnie w dwóch składach. Pierwszy skład duży, zespół wokalno-instrumentalny „Eufonia”, który został powołany dla tego celu. To jest spore przedsięwzięcie i zaangażowanych jest 26 osób. Dalej praktykujemy granie w kameralnym składzie trio „Eufonia”, w składzie: Marta Madejska – wokal, Marcin Kupczyk – wokal i Agnieszka Fiuk – piano i wokal. To jest forma koncertu taka mocno medytacyjna, związana z prezentacją słowa, zachętą do tego, aby po to słowo sięgać, dużo spokojniejsza. Możemy grać w świątyniach te formy koncertu, co też właśnie czynimy. Mamy możliwość zagrać 15 marca w parafii Narodzenia Pańskiego.

Pieśń nad pieśniami to księga Starego Testamentu. Jest zapominana, mało czytana i mało rozważana. Okazją do poznania muzycznej adaptacji będą dwa koncerty w Częstochowie, na które serdecznie zaprasza Agnieszka Fiuk:

– Pierwszy koncert odbędzie się 15 marca o godz. 15.00 w parafii Narodzenia Pańskiego, przy Alei Wolności 35 w Częstochowie i drugi koncert w parafii NMP Częstochowskiej, na północy, 22 marca o godz. 19.00. To będzie taki koncert późniejszy, ale bardzo klimatyczny. Zachęcamy wszystkich chętnych, wstęp wolny.

Agnieszka Fiuk to autorka projektu „Ocalona” – interpretacji muzycznej psalmów, a także wokalistka, pianistka i kompozytorka.

MST

Foto źródło: facebook/Piesnnadpiesniami