Pościg ze strzelaniną w Częstochowie

Do takowego zdarzenia doszło niedzielnego wieczora, ok. godziny 19 na ulicy Warszawskiej. Funkcjonariusze ruszyli w pogoń za osobą poszukiwaną listem gończym, która zmusiła ich do użycia broni. Jest to 27-letni mieszkaniec Częstochowy.

Poszukiwanemu groziło do 24 dni pozbawienia wolności lub grzywna 480 zł za włamanie z kradzieżą oraz 9 miesięcy więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zauważyli osobę poszukiwaną listem gończym, która poruszała się pojazdem marki Audi. Przy ulicy Warszawskiej w Częstochowie podjęli próbę zatrzymania, która nie przyniosła efektu, a zachowanie osoby poszukiwanej wobec funkcjonariuszy policji tworzyło przesłanki do użycia broni palnej. Mimo jej użycia w celu zatrzymania pojazdu osoba kontynuowała ucieczkę. W trakcie pościgu przy ul. Łukasiewicza w Częstochowie zjechała ona z jezdni, uderzając w skarpę, a następnie w drzewo. Po czym została zatrzymana przez funkcjonariuszy – opisuje sierż. szt. Kamil Sowiński.

Jeden z policjantów podczas strzelaniny został lekko ranny w twarz odłamkami metalu, prawdopodobnie pochodzącymi z felgi samochodu. Został on przewieziony do szpitala, w którym opatrzono mu ranę. W chwili obecnej trwają czynności śledcze.

FJ