Propozycja dla rozeznających powołanie

Trwają zapisy na rekolekcje powołaniowe organizowane przez Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie, które odbędą się w dniach 2-4 lutego – są one przeznaczone dla młodzieży męskiej od trzeciej klasy gimnazjum wzwyż.

Hasłem tegorocznych rekolekcji będzie zdanie „Niech mnie Twój Święty Duch prowadzi”. Co za tym zdaniem się kryje? Oczywiście nawiązanie osobistej relacji z Duchem Świętym, wsłuchiwanie się w Jego natchnienia i odczytywanie swojego miejsca w Kościele, które Duch Święty będzie podpowiadał. Rekolekcje w tym roku będą się opierać na pracy w małych grupach, te grupy będą podzielone wiekowo. Będzie więc sporo spotkań z Pismem Świętym. Będziemy szukać w Piśmie Świętym i głosu Bożego w naszych konkretnych sytuacjach – mówi ks. Łukasz Dyktyński, ojciec duchowny w częstochowskim seminarium.

Na rekolekcje należy ze sobą zabrać śpiwór, Pismo Święte, a zainteresowani uczestnictwem w zajęciach sportowych również obuwie sportowe. Zapisy na stronie internetowej rekolekcjepowolaniowe2018.pl