Single wszystkich krajów, łączcie się!

Duszpasterstwo Osób Stanu Wolnego działające przy Dolinie Miłosierdzia wraz z wiernymi modlącymi się w kaliskim Sanktuarium św. Józefa organizują w sobotę, 20 października I Ogólnopolską Pielgrzymkę Singli do św. Józefa w Kaliszu. Spotkaniu towarzyszyć będzie hasło:”On, ona i miłość”.

O inicjatywach singlowych w Dolinie Miłosierdzia mówi ks. Andrzej Partika SAC:

W naszej parafii od 4 lat spotykają się osoby stanu wolnego. Spotkania powstały z ich inicjatywy. Raz w miesiącu jest Msza św., później spotkanie formacyjne, a na koniec typowa integracja przy kawie i herbacie. Oczywiście każdy może na takie spotkanie przyjść.
Myślę, że osoby, które rozpoznały już w swoim życiu chęć realizowania powołania małżeńskiego potrzebują miejsca, w którym mogą się spotkać i odszukać tę osobę, z którą to powołanie będą mogły zrealizować. Taki właśnie jest zamysł i cel tych spotkań.

Pielgrzymka skierowana jest do wszystkich osób stanu wolnego, które pragną modlić się o dobrego współmałżonka. Podczas spotkania znajdzie się także czas na wzajemne poznawanie się i wspólne rozmowy. Ks. Andrzej Partika SAC przybliża przewidziany program pielgrzymki:

W programie pielgrzymki są oczywiście konferencje, m.in. jednego małżeństwa i moja, dotycząca komunikacji. Będzie również Msza św., ale przede wszystkim czas żeby się poznać, kogoś spotkać, porozmawiać. „Jak gadać, żeby się dogadać” – to tytuł mojej konferencji, który jest mi bliski z racji tego, że pisałem doktorat na temat właśnie komunikacji i chcę się podzielić badaniami, które prowadziłem. Myślę, że wielu osobom przyda się kilka wskazówek, jak rozpoczynać komunikację, jak ją prowadzić i jak podczas jej prowadzenia, dawać siebie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.dolina-milosierdzia.pl

KF

foto źródło: www.globtroter.pl