Skarpeta św. Mikołaja

To akcja zainicjowana przez Fundację Ufam Tobie, działającą przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie. W ramach akcji zostanie przeprowadzona zbiórka skarpet i bielizny dla bezdomnych.

Dolina Miłosierdzia to miejsce słynące z wielu cudów. Posiada w głównym ołtarzu obraz Jezusa Miłosiernego, namalowany przez artystę malarza Adolfa Hyłę z Krakowa (tego samego, który malował obraz znajdujący się w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach). Jest to pierwsza na świecie parafia, której nadano takie wezwanie. Określenie “Dolina Miłosierdzia” nadał temu miejscu pierwszy biskup częstochowski bp Teodor Kubina. Częstochowska Dolina Miłosierdzia swoją opieką otacza w każdą sobotę i niedzielę ok. 80 osób. W Święta ta liczba zdecydowanie wzrasta.

Fundacja Ufam Tobie została powołana do istnienia w dniu rozpoczęcia Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia, czyli 8 grudnia 2015 r. Zamysłem założycieli było stworzenie instytucji, która będzie wcielała w życie realizację uczynków miłosierdzia. O tegorocznej akcji rozmawiamy z wiceprezesem fundacji, Pawłem Deptą:

Akcja jest jedną z działalności charytatywnych Doliny i odpowiedzią na konkretne potrzeby. W czasie tzw. patroli nocnych w zeszłym roku, kiedy temperatura spadała poniżej -10 st. Celsjusza, wyjeżdżaliśmy z ciepłym posiłkiem do miejsc niemieszkalnych, aby pomagać bezdomnym. Tych, którzy dali się namówić zabieraliśmy do Doliny, aby mogli skorzystać z łaźni i umyć się. Po tym myciu dobrze byłoby, żeby ubrali się w coś czystego i ciepłego. O ile te wierzchnie ubrania pozyskujemy od różnych darczyńców, to z bielizną, skarpetami, rękawiczkami zawsze były problemy. W związku z tym, pomysł na przeprowadzenie takiej akcji, Oczekujemy na przesyłki, które rozdamy w trakcie patroli nocnych, a także podczas wieczerzy wigilijnej. Dary można przesyłać przez cały grudzień na adres: Fundacja Ufam Tobie, ul. o. Kordeckiego 49, 42-200 Częstochowa.

Zachęcamy do włączenia się w akcję!

KF