Spotkanie z mistrzem sportu

Do Częstochowy przyjechał Marcin Lewandowski, rekordzista Polski na dystansie 1500 m oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata. Z fanami spotkał się w hali sportowej przy IV LO im. Henryka Sienkiewicza, podczas promocji swojej książki „Mój bieg”.

Marcin Lewandowski to polski lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 metrów. Dobył złoto na mistrzostwach Europy, a także halowych i młodzieżowych mistrzostwach Europy. Wielokrotny medalista postanowił spisać swoje doświadczenia w książce. Jak tłumaczy – taka forma to najlepszy sposób, aby zostawić po sobie ślad i jednocześnie dzielić się wiedzą z młodszym pokoleniem.

– Wszystkie medale, które zdobywam to oczywiście wspaniała sprawa. Teraz jestem mistrzem, ale niedługo przyjdą inni, dlatego chciałem pozostawić coś po sobie. Książkę będzie można czytać za mojego życia, ale też i później. To trwała pamiątka.

W książce o tytule „Mój bieg” nie przeczytamy o szczegółach prywatnego życia autora. To przede wszystkim historia człowieka, który zmotywowany miłością do sportu, osiągnął wymarzony sukces.

– W książce chciałem pokazać piękno sportu w każdej postaci. Co zyskałem podróżując po świecie, zwiedzając kolejne państwa i poznając nowe kultury. To jest najlepsza zapłata. Sport jest wspaniały i jednocześnie zdrowy, dlatego zachęcam do jego uprawiania. Nie trzeba być mistrzem. Wystarczy być aktywnym fizycznie. To naprawdę jedna, wielka przygoda.

Na spotkanie z rekordzistą Polski oraz brązowym medalistą Mistrzostw Świata przyszło wielu miłośników biegania, wśród których były także dzieci. Marcin Lewandowski opowiadał o swojej drodze do sukcesu – treningach, podróżniczych przygodach, jednocześnie pokazując, że świat sportu jest bardzo wymagający. Nie tylko fizycznie, ale również psychicznie.

ABK