Teatralnie dla seniorów

Tańce, śpiewy i pantomima – tak wyglądało wczorajsze popołudnie w Szkole Podstawowej nr 36 w Częstochowie. Dzieci i młodzież, wraz z nauczycielami, zorganizowali Dzień Seniora. W budynku szkoły pojawili się nie tylko dziadkowie uczniów, ale również mieszkańcy Częstochowy.

Celem wydarzenia było zainicjowanie współpracy międzypokoleniowej oraz nauki szacunku dla starszych. Seniorzy licznie odpowiedzieli na zaproszenie, a występy dzieci wzruszyły niejednego z nich. Jak mówią, wizyta w podstawówce była wyjątkowym przeżyciem.

– Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy zaproszenie na tak piękny występ. Cieszymy się, że mogliśmy obejrzeć to, co dzieci dla nas przygotowały. Bardzo to doceniamy.

– Występ bardzo nam się podobał. Dziękujemy za taki dzień.

Uczniowie przygotowali inscenizacje, piosenki i pokazy taneczne. Ze sceny padło też wiele słów o znaczeniu babć i dziadków w życiu każdego dziecka. Młodzież chętnie zaangażowała się w przygotowania i zgodnie stwierdziła, że takie inicjatywy powinny być podejmowane częściej.

– To bardzo fajne święto dla dziadków. Taka inicjatywa jak Dzień seniora jest potrzebna, ponieważ starsi ludzie mogą poczuć się wyjątkowo. My też się cieszymy, ponieważ możemy sprawić im radość.

Organizacja Dnia Seniora miała na celu dotarcie do grupy przede wszystkim mało aktywnych lub samotnych seniorów oraz zachęcenie ich do aktywnego spędzania czasu z najmłodszym pokoleniem.

ABK