Tomasz Bartel gościem Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

Przed nami 62. spotkanie z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. We wtorek 18 kwietnia o godzinie 18:00 gościem będzie dr Tomasz J. Bartel – doktor nauk humanistycznych, autor kilku książek i skryptów, oraz publikacji o tematyce filozoficznej, religijnej i społecznej, m.in. książki „Refleksje modlitewne Jana Pawła II”. Wieczór uświetni koncert Agnieszki Chrzanowskiej – „Dom na skale”.

DOM NA SKALE to koncert piosenki autorskiej, którego światowa premiera odbyła się w 2014 r. w Bazylice Santa Maria In Aracoeli, na Wzgórzu Kapitolińskim w Rzymie. Krakowska artystka Agnieszka Chrzanowska prezentuje w nim utwory własnej kompozycji do słów polskich poetów: Michała Zabłockiego, Włodzimierza Dulemby, Krzysztofa Sikory, Kamila Śmiałkowskiego i Karola Wojtyły. W koncercie wykorzystano również teksty prozą autorstwa Jana Pawła II i włoskiego dziennikarza watykanisty Franco Bucarellego.

Tytuł koncertu pochodzi od utworu napisanego przez Michała Zabłockiego z muzyką Agnieszki Chrzanowskiej. Poprzez skałę – opokę, nasuwa powiązanie z Piotrem naszych czasów. To muzyczno – słowna opowieść o młodości i latach dojrzałych Jana Pawła II, w której podkreślona jest rola domu rodzinnego Wojtyły oraz wartości jakie z niego wyniósł i która umiejscawia źródło duchowości Karola Wojtyły w ziemi małopolskiej.

Wstęp wolny.