Triduum w Łobodnie

Obraz może zawierać: niebo, drzewo i na zewnątrz

Od 19 do 21 czerwca, w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Łobodnie, trwać będzie Triduum ku czci Jezusa, Jedynego Zbawiciela i Pana. Wieczorna Liturgia Słowa nawiązuje do uroczystości odbywających się w Archikatedrze pw. Świętej Rodziny w Częstochowie, podczas których kapłani wzywają wiernych do uznania Chrystusa jako Pana i Zbawiciela własnego życia.

Do wspólnej modlitwy zaproszone są rodziny, wspólnoty oraz wszyscy, którzy pragną duchowego pojednania z Jezusem. Ks. Wojciech Gaura, proboszcz parafii w Łobodnie wyjaśnia, że taka uroczystość to okazja do integracji mieszkańców i środowisk katolickich, która zaowocować może wspólnymi dziełami. Modlitwa jest też odpowiedzią na brak tegorocznych rekolekcji wielkopostnych, spowodowanych epidemią koronawirusa.

– Nasza parafia podejmuje się wspaniałej drogi otwierania serca dla Jezusa. W sposób szczególny, jako wspólnota parafialna. Chcemy zawierzyć Chrystusowi, Królowi Wszechświata rodziny, małżeństwa, dzieci i młodzież oraz wspólnoty działające przy parafii. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę.

O istocie Triduum, mówi także ks. Jakub Raczyński, który poprowadzi modlitwę wraz z grupą charyzmatyczną.

– Triduum jest zaproszeniem nas do uznania Jezusa jako naszego Zbawiciela. To, że Chrystus jest Panem świata to fakt. Nie oznacza to jednak, że jest moim osobistym Zbawicielem. Triduum służy temu, abyśmy podjęli decyzję zaproszenia Go do naszego życia w dojrzały sposób.

Spotkanie w parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Łobodnie rozpocznie się jutro o godz. 18.00. Przypomnijmy też, że wszystkie uroczystości, związane z Triduum w katedrze, transmitowane są na antenie Radia Fiat.

ABK