Trzeci etap Elemental Tri Series już w najbliższą niedzielę!

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia zmagań w przedostatnim etapie Elemental Tri Series w Blachowni. 7 lipca etapem pływackim w zmodernizowanym Zalewie Blachownia rozpocznie się zacięta rywalizacja zawodników age-group i zawodowców.

W ramach zawodów w Blachowni ponownie rozgrywany będzie Puchar Polski w Triathlonie. Największy triathlon w województwie Śląskim z roku na rok cieszy się niesłabnącą popularnością wśród triathlonistów, o czym podczas konferencji prasowej 5 lipca mówiła burmistrz Blachowni, Sylwia Szymańska:

Po raz czwarty odbędą się u nas zawody Elemental Tri Series, na naszym zbiorniku wodnym i pięknych terenach leśnych, a także na drodze wojewódzkiej. Najlepsi triathloniści w Polsce będą się zmagać myślę, w dosyć trudnej dyscyplinie sportowej. Przyroda powoduje, że jest to idealne miejsce do tego typu zawodów. Cieszymy się, ponieważ na pewno jest to promocja naszej gminy w całym kraju. Ponadto wpisuje się to w naszą strategię rozwoju Blachowni, która idzie w kierunku rekreacyjno-sportowym.

O tym, co czeka zawodników i publiczność w najbliższą niedzielę informował przedstawiciel jednego z organizatorów, Piotr Matkiewicz:

Będziemy mieli 3 oddzielne imprezy. Na początku zaczniemy od biegu na 10 km, następnie odbędą się bigi dzieci na dystansach 200 m, 500 m oraz 1000 m. Wisienką na torcie jest oczywiście triathlon, trzy dystanse: super sprinterski, sprinterski i olimpijski. W jego skład wchodzą pływanie w zalewie Blachowni, etap kolarski i trasa biegowa.

Podczas konferencji prasowej obecny był również przewodniczący Rady Miejskiej i jednocześnie czynny zawodnik triathlonowy, Paweł Hreczański:

Przygodę ze sportami wytrzymałościowymi zacząłem 12 lat temu. 10 lat temu pobiegłem pierwszy maraton i przez ten okres dziesięciu lat nabiegałem ich 20. W pewnym momencie razem z przyjacielem mieliśmy taką myśl, żeby spróbować swoich sił w triathlonie. W tym roku również startuję. Poprzez takie inicjatywy chcielibyśmy, żeby Blachownia była bardzo dobrze postrzegana w całym województwie.

Wciąż trwają zapisy na zawody, a organizatorzy spodziewają się około pół tysiąca rywalizujących zawodników.

KF