Twierdzy ciąg dalszy

DSCF4065-720x5401

Dzisiaj i jutro, 19 i 20 września odbywa się konwent gier planszowych Twierdza. To jedenaste spotkanie częstochowskich miłośników gier. Dzisiaj impreza trwa przez cały dzień (godz. 10.00-20.00), jutro zakończy się natomiast w godzinach popołudniowych (10.00-16.00).

W założeniach konwent miał się odbywać na Wydziale Pedagogicznym Akademii im. Jana Długosza przy ul. Waszyngtona 4/8, ale w ostatniej chwili został przeniesiony. „Z powodów od nas niezależnych musimy przenieść tą edycję Twierdzy do Zespołu Szkół Technicznych Jana Pawła II 126/130. Za utrudnienia przepraszamy. […]” – poinformowali na portalu społecznościowym organizatorzy.

Współczesne gry planszowe biorą swój początek w przedhistorycznych rozrywkach, takich jak szachy, kości i karty. Wbrew nazwie, część gier nie wykorzystuje w dosłownym znaczeniu porządkującej grę planszy. Gry planszowe zazwyczaj skupiają się na pewnym temacie, któremu podporządkowane są zasady rozgrywki i oprawa wizualna, np. gry taktyczne Instytutu Pamięci Narodowej („303” – Bitwa o Anglię, „111” – Kampania Wrześniowa, „W obronie Lwowa”) wykorzystują mapy wzorowane na wojskowych.

W niedzielę o godz. 13.00 zaplanowano turniej gry „Plusk!” Konwent ma charakter niekomercyjny. Wstęp jest wolny.

Krzysztof Rygalik

Tagged with