V Festiwal Miłośników Koni i Muzyki już niedługo rusza ,,Z KOPYTA”

Ta niezwykła impreza odbędzie się w Gniazdowie, niedaleko Koziegłów, na torze T.R.E.C. przy ul. Słonecznej, w najbliższy weekend, 17-18 sierpnia. Jak mówi dyr. Miejsko Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach, Renata Garleja, w tym czasie nie będzie można się nudzić. – Już w sobotę będą biegi, pokazy Off Road, wielka parada konna z udziałem różnych stajni z woj. śląskiego i wiele innych atrakcji w części artystycznej. Tylko u nas zagra zespół Strefa 50, a jako gwiazdy wieczoru zaprezentują się Golec Uorkiestra oraz Piersi.

Organizatorzy zaplanowali moc atrakcji również na niedzielę. – Mamy Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych. Zaprezentują się również wokaliści z Koziegłów i okolic. Odbędzie się wielki pokaz kulinarny  oraz konkursy:  ,,Najsmaczniejsze Kopytka’’ i najlepszy strój w stylu country. Dla wygranych przewidziane są liczne nagrody rzeczowe, włącznie z różnymi voucherami. W tym dniu koncert da Tomasz Szwed z zespołem, a gwiazdą wieczoru będzie Margaret – zapowiada dyr. Renata Garleja.

Na festiwalu ,,Z KOPYTA” to  konie odegrają główną rolę. – Każdego dnia będą się odbywać wspaniałe zawody polskiej Ligi Western i Rodeo – dodaje dyr. MGOPK w Koziegłowach i opowiada o kolejnym urozmaiceniu tych dni. – Na tę okazję wybudowane zostanie Miasteczko Westernowe ,,Na bardzo Dzikim Zachodzie”, gdzie będzie można nauczyć się rzucać lassem, strzelać z prochowców czy poszukać złota. Będzie też wiele innych rozrywek z udziałem rodziców i dzieci.

Jak podkreśla Renata Garleja, „wszystkie drogi prowadzą do Gniazdowa”, tym bardziej, że dojazd będzie oznakowany. Zapraszamy w sobotę już od 8.45, a w niedzielę od 9.00.

 

Linda Nocoń-Ściebura