W piątek zajrzyj do UJD!

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty, który odbędzie się już w ten piątek 22 marca.

Dzień Otwarty służą temu, by pokazać, czym zajmuje się uczelnia.

Chcemy przedstawić to w formie atrakcyjnej, by pokazać, jak tak naprawdę się studiuje i co może dawać nauka, wiedza i studiowanie. Mamy nowy pomysł na to, żeby te dni otwarte troszkę przemodelować. Wzięliśmy pod uwagę doświadczenie wynikające z Festiwalu Nauki i chcemy zaproponować bliższy kontakt z nauką, czyli nie tylko formę informowania, promowania kierunków i specjalności, ale również promowania nauki i wiedzy w większym stopniu, niż było to do tej pory. Ta formuła, którą teraz proponujemy mam nadzieję zaciekawi i zaintryguje, bo o to właśnie chodzi – mamy budzić ciekawość do świata, wiedzy i nauki. Wszystkich zainteresowanych studiowaniem, ale też uczeniem się, zdobywaniem wiedzy, kompetencji i umiejętności, serdecznie zapraszam w imieniu naszej wspólnoty uniwersyteckiej – mówi rektor uniwersytetu, Anna Wypych-Gawrońska.

Program tegorocznego Dnia Otwartego jest bardzo bogaty, o czym informuje rzecznik prasowy UJD, Marek Makowski:

Praktycznie każdy z instytutów przygotował bardzo ciekawą propozycję i trudno tutaj kogoś wyróżnić i lansować. Lansujemy wszystkich i uważamy, że w każdym z instytutów, czy to prezentacje, czy warsztaty, czy wykłady, wnoszą wiele nowego w poznanie naszej uczelni. Dzień Otwarty rozpoczniemy uroczystą inauguracją. Przygotowaliśmy na tę okoliczność ciekawy program artystyczny „Uniwersytet z widokiem na świat”. Następnie równolegle na terenie kampusu odbędą się warsztaty, wykłady, różnego rodzaju ćwiczenia i prezentacje. Wszystko to zupełnie bezpłatnie, dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział. Są jeszcze wolne miejsca, stąd prosimy o telefony osoby zainteresowane, w tym szczególnie grupy.

Podczas tegorocznej rekrutacji Uniwersytet im. Jana Długosza przygotował wiele ciekawych nowości:

Pojawiają się studia w języku angielskim i tutaj na kierunku „chemistry” oraz „physics” studia pierwszego i drugiego stopnia. Ciekawą propozycją są również studia dualne – dwa nowe kierunki „Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały” oraz „język niemiecki w obrocie gospodarczym”. Dodam, że tutaj można jednocześnie studiować oraz odbywać staże, które są płatne. Wśród nowości również nowy kierunek „muzyka w przestrzeni publicznej”. Te wszystkie kierunki na pewno zostaną uruchomione, natomiast jest szansa, że ta oferta znacznie się powiększy, gdyż jeszcze czekamy na zgodę co do uruchomienia trzech kierunków: „pedagogika specjalna”, „pedagogika międzykulturowa z mediacją” i „edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna” – dodaje Marek Makowski.

Szczegółowe informacje dotyczące programu Dnia Otwartego, jak również rekrutacji dostępne są na stronie www.ujd.edu.pl

KF