W Walentynki „Młynarski Symfonicznie”

W walentynkowy wieczór 14 lutego o godzinie 19.00 wszyscy muzyczni melomani z pewnością będą chcieli wybrać się na koncert, który proponuje tego dnia Filharmonia Częstochowska „Młynarski Symfonicznie”.

Projekt autorstwa Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego, jak ukazuje aura dźwiękowa, jest wyrazem tęsknoty za czasem kiedy jakość, precyzja, inteligencja i tzw. czucie słowa, czyli prawdziwa umiejętność zamykania myśli i spostrzeżeń w słowa stanowiła wartość nadrzędną i jednocześnie była pewnego rodzaju oczywistością, wymogiem dla tzw. autora tekstu.

To jest wyjątkowy koncert, bo pojawią się wyjątkowe piosenki w wyjątkowym wykonaniu. Mamy filharmoników częstochowskich, będzie towarzyszyła im wspaniała sekcja perkusyjna, będziemy mieli saksofon, świetnego pianistę – Leszka Kołodziejskiego, który również zagra na akordeonie. Jego aranże brzmią już świetnie mimo, że się jeszcze w pełnym składzie nie spotkaliśmy, więc nie mogę się doczekać, aż zabrzmi to razem, ale już teraz mogę Państwu polecić ten właśnie koncert – mówi dyrygent, Katarzyna Tomala-Jedynak.

Gościem koncertu będzie Zbigniew Zamachowski.

KF