Wernisaż, spotkanie i koncert – już w poniedziałek

W najbliższy poniedziałek 18 lutego dużo wydarzeń i związanych z nimi wrażeń w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Nie zabraknie czegoś dla miłośników fotografii oraz muzyki.

Popołudniu będzie można na nowo odkryć miasto Lwów, podczas wernisaż wystawy zdjęć ukraińskich artystów pt. „Magiczny Lwów”. To fotografia artystyczna prezentująca pejzaż, uliczki i mieszkańców Lwowa. Obecny będzie również gość specjalny.

W najbliższy poniedziałek o godzinie 15.00 będziemy mieli spotkanie z wicedyrektorem Muzeum Historycznego we Lwowie, Tarasem Rudko. To początek naszej współpracy – wystawa, która do nas przybyła z Radomia z Muzeum im. Jacka Malczewskiego jest po raz pierwszy w Częstochowie. Tworzą ją 74 zdjęcia, związane ze Lwowem. Myślę, że i Lwowiacy, którzy w Częstochowie mieszkają tak licznie, na tę wystawę również przyjdą, zapraszamy ich bardzo serdecznie. Myślę, że Państwo nacieszycie wzrok, tak troszkę inaczej patrząc na Lwów – mówi dyrektor muzeum, Krzysztof Witkowski.

Następnie podczas 83. spotkania „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” muzeum będzie gościć ks. Stanisława Małkowskiego. Wieczorem o godzinie 20.00 odbędzie się natomiast koncert zespołu z gliwickiego Teatru Historycznego.

Więcej informacji na stronie muzeum.

KF