Wieczór Piosenki Lirycznej Aleksandra Markowskiego w OPK

OPK-2

5 października o godz. 18.00 w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” odbędzie się kolejny wieczór piosenki lirycznej Aleksandra Markowskiego – częstochowskiego malarza, scenografa i muzyka.

– Aleksander Markowski jest przede wszystkim znakomitym malarzem, który w ostatnim okresie specjalizuje się w twórczości sakralnej. Pochodzi z rodziny artystycznej. Ojciec był muzykiem, brat jest fotografem-filmowcem. Pan Aleksander wyniósł z domu przyzwyczajenie do uczestniczenia w wieczorach muzycznych, na których wykonywało się klasyczne pieśni i utwory patriotyczne – mówi dyrektor OPK, Tadeusz Piersiak.

Aleksander Markowski organizuje wieczory piosenki lirycznej już od 20 lat. Pierwsze nieoficjalne spotkanie z pieśnią odbyło się przy okazji wystawy jego obrazów pod koniec 1995 roku. Kolejny, już oficjalny wieczór pieśni patriotycznej miał miejsce miesiąc później, 21 stycznia 1996 roku.
Celem tych spotkań jest przekazywanie wartości i tradycji, a także przypominanie dziejów naszego narodu. Wieczory te łączą pokolenia i uczą patriotyzmu.