Z prośbą o dar jedności i uzdrowienia

Fot. Radio Fiat

Od 20 do 21 czerwca, na Jasnej Górze, trwać będzie 39. Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. W tym roku wierni modlić się będą w intencji odnowy moralnej narodu.

Hasłem pielgrzymki są słowa: „Modlitwą i ofiarą chrońmy dzieci”. W klasztorze jasnogórskim uczestnicy spotkania chcą prosić Matkę Bożą, aby chroniła polskie rodziny przed złem pijaństwa oraz innych nałogów. Do jedności duchowej zachęca bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

– Pragniemy naszą modlitwą i ofiarą chronić zwłaszcza dzieci i młodzież. Z powodu epidemii nie wszyscy będą mogli przybyć na Jasną Górę, dlatego przygotowaliśmy dla każdej parafii specjalne materiały duszpasterskie. Zachęcam wszystkich do jedności z naszą pielgrzymką. Musimy zrobić wszystko, aby jako naród uzyskać wewnętrzną wolność. Zjednoczmy się w modlitwie.

Bp Tadeusz Bronakowski zachęca także, aby potrzebującym pomóc także własnym wyrzeczeniem – podjęciem całkowitej abstynencji. Jak mówi, z roku na rok nałogi pochłaniają coraz więcej ofiar, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

– Nie lękajmy się podjąć takiej decyzji. Uczyńmy to z miłości do Boga, bliźniego, naszej ojczyzny i w oczekiwaniu na beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Chciejmy dobrymi czynami, ofiarami i modlitwami uradować niepokalane serce naszej Matki Bożej.

Początek pielgrzymki w sobotę o godz. 16.00 w bazylice jasnogórskiej. O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. Pierwszy dzień wspólnej modlitwy, zakończy się Apelem Jasnogórskim. W niedzielę o 7.30 na wałach odprawiona zostanie droga krzyżowa, a o 9.30 w Kaplicy Matki Bożej celebrowana będzie Eucharystia.

ABK/BPJG