Zbliża się Narodowy Dzień Sportu

Logo Narodowego Dnia Sportu fot. facebook.com/NarodowyDzienSportu

Narodowy Dzień Sportu to wyjątkowy czas w roku, kiedy uwaga zwrócona jest na wszystkich, którzy kochają aktywność ruchową.

Razem pokażmy jak wielu Polaków żyje aktywnie! – piszą na swojej stronie internetowej organizatorzy akcji.
Już 19 września br. w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany będzie dzień otwarty. Wszyscy chętni będą mogli nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów z wielu dyscyplin sportowych, a część z nich będzie mogła odbyć trening z największymi sławami polskiego sportu – mistrzami i olimpijczykami.

W trakcie siedmiu edycji bezpłatne treningi i zajęcia sportowe szczególnie wsparło kilkadziesiąt miast partnerskich, m.in.: Częstochowa.

Zapytaliśmy młodych częstochowian o to, jakie jest ich podejście do sportowego stylu życia. 17-letni Kacper zauważył, że pandemia koronawirusa wielu osobom odebrała możliwość regularnego ruchu:

-Mimo świadomości, jak bardzo ważną rolę sport odgrywa w naszym życiu, w ostatnim czasie trochę to zaniedbałem. Też trochę pewnie ze względu na okoliczności związane z pandemią koronawirusa. Staram się raz na jakiś czas wrócić do biegania czy jakichś ćwiczeń domowych. Generalnie preferuję sporty indywidualne, nie przepadam za jakimiś sportami grupowymi, typu piłka nożna. Staram się co jakiś czas wracać do sportu, ale nie utrzymuję systematyki.

18-letni Mateusz zwrócił uwagę na mnogość korzyści płynących z uprawiania sportów:

-Regularnie od pięciu lat gram w tenisa. Staram się również regularnie chodzić na siłownię. Ostatnimi czasy bywa to różnie, ale jednak staram się regularnie uprawiać sport. Preferuję też bardzo bieganie. To bardzo odprężająca forma aktywności. Wiadomym jest, że właśnie sport odgrywa bardzo dużą rolę w naszym życiu. Uczy dyscypliny, uczy staranności pracy, samodoskonalenia, co przekłada się na różne efekty w naszym życiu.

Organizatorem Narodowego Dnia Sportu jest fundacja Zwalcz Nudę. Zaprasza do współpracy zarówno samorządy, Polskie Związki Sportowe oraz kluby sportowe, Ośrodki Sportu i Rekreacji, Orliki, jak i firmy kierujące swoją ofertę do sportowców.

Partnerem wydarzenia jest Ministerstwo Sportu.

JS