Prokuratura Rejonowa-Południe w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa dwóch osób, do którego doszło w niedzielę 20 listopada w jednym z bloków przy ul. Ossowskiego.

O szczegółach sprawy mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie:

– Ze wstępnych ustaleń tego śledztwa wynika, że w godzinach wieczornych 15-letni chłopiec używając noża zaatakował najpierw matkę, a później swojego ojca, który chciał pomóc żonie. Osoby te z obrażeniami szyi, twarzy oraz barku zostały przewiezione do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej.

Obecnie trwają wstępne czynności śledcze polegające na przesłuchiwaniu świadków oraz zabezpieczeniu dowodów w trakcie oględzin miejsca zdarzenia:

– Po wykonaniu wstępnych czynności śledczych prokurator przekaże Sądowi Rodzinnemu i Nieletnich. Zgodnie bowiem z przepisami kodeksu karnego za popełnienia przestępstwa może odpowiadać osoba, która ukończyła 17 rok życia.

W wyjątkowych przypadkach za najcięższe przestępstwa może odpowiadać osoba, która ukończyła 15 rok życia, jeżeli przemawiają za tym okoliczności sprawy, a także stopień rozwoju sprawcy. Decyzję taką jednak musi podjąć Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Skip to content