Metoda papierowa, szklana czy solarygrafia? Zdjęcia aparatem cyfrowym, telefonem czy analogiem? Wszystkie techniki łączą się w jedną, coraz bardziej popularną dziedzinę sztuki – fotografię.

Początkowo fotografia nie była traktowana jako sztuka, wykorzystywana była tylko i wyłącznie w celach pomocniczych. Fotografować można wszystko zaczynając od drzew i zwierząt, a kończąc na starych opuszczonych budynkach. Co lub kogo najchętniej fotografują Częstochowianie? Oto odpowiedzi kilku z ich:

Jak mówią częstochowianie, najchętniej fotografują piękne zachody słońca, jedzenie oraz siebie wzajemnie.

Fotografia wciąż dla wielu ludzi może wydawać się niezwykle trudna i kosztowna. Dzisiejsza technologia pozwala nam na zrobienie zdjęcia w dobrej jakości własnym telefonem. Czy mając aparat możemy nazwać się fotografem? Oto zapytaliśmy fotografa – Agnieszkę Dumańską:

Obecnie technologia pozwala nam na robienie zdjęć cały czas. Fotografem może nazwać się człowiek, który świadomie wybiera kadr i element, który chce fotografować.

Według źródeł pierwsza fotografia powstała na przełomie roku 1826/1827, wykonanie jej zajęło wówczas ponad 8 godzin. Od tego czasu fotografia gwałtownie się rozwija i wciąż możemy poznawać jej nowe możliwości.

Skip to content