23. Ogólnopolska Pielgrzymka Ochotniczych Hufców Pracy

OHP1

W dniach 10 – 11 czerwca odbywać się będzie w Częstochowie 23. Ogólnopolska Pielgrzymka Ochotniczych Hufców Pracy. Do naszego miasta przyjechało ponad tysiąc uczniów i wychowawców z szesnastu komend wojewódzkich OHP. Przybyli również przedstawiciele najwyższych władz OHP z Komendantem Głównym Markiem Surmaczem,  duszpasterze pracujący z młodzieżą oraz rodzice. Całość pielgrzymki nadzoruje Krajowy Duszpasterz OHP, ks. prałat Jarosław Sroka.

Pielgrzymka rozpoczęła się zbiórką uczestników na placu przed Archikatedrą Częstochowską. Po powitaniu przez ks. Srokę, przedstawiciele komend wojewódzkich uczestniczyli w nabożeństwie pokutnym oraz odnowili Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Kolejnym etapem pielgrzymki był przemarsz grup z pocztami sztandarowymi pod pomnik św. Jana Pawła II i złożenie kwiatów przez przedstawicieli OHP.

W Bazylice Jasnogórskiej odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji OHP, celebrowana przez ks. bp. Antoniego Długosza. W homilii bp Długosz przypominał o trwającym obecnie w Kościele Roku Miłosierdzia i życzył zebranym, żeby mieli „oczy, serce i ręce Jezusa w tym roku, ale i przez całe życie”. Po Eucharystii miała miejsce miła uroczystość: postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, ks. bp Antoni Długosz, za całokształt swojej pracy na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Uczestnicy pielgrzymki wezmą udział w konkursie piosenki religijnej i pielgrzymkowej oraz będą zwiedzać Jasnogórski Klasztor.

ZD

Skip to content