W piątek, 3 lutego w sali kinowej OKF Iluzja odbyło się spotkanie inaugurujące kampanię społeczną pt. „Pomóż superbohaterom znowu stać się dziećmi”, której celem jest zachęcanie do tworzenia rodzin zastępczych. Pomysłodawcą i realizatorem kampanii jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie.

O szczegółach mówi dyrektor MOPS-u, Małgorzata Murszczyk:

– Chodzi o to żeby powstawało jak najwięcej zawodowych rodzin zastępczych, po to żeby dzieci które są w nagłym kryzysie mogły znaleźć dom i to ciepło rodzinne, którego nie mają od rodziców biologicznych. Jest to dość ważna kampania, gdyż tych rodziców ciągle brakuje. Nie zostawiamy takiego dziecka, pomagamy jednak łatwiej nam by było gdybyśmy mieli tych rodzin rzeczywiście więcej.

Pomysł na kampanię i realizacja spotu filmowego, powstała już dawno temu. „Aktorami” są pracownicy MOPS-u wraz ze swoimi dziećmi. Jak wyglądało przygotowanie i powstawanie kampanii mówi, Olga Dargiel pomysłodawczyni i autorka spotu, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie:

– Rzeczywiście to była duża praca. Najpierw pomysł. Pomysł, który rodził się przez długi czas, bo tutaj chodziło o to, aby z jednej strony pokazać emocje, ale również wzbudzić emocje. Kampanie społeczne tym się rządzą, ale temat jest tak delikatny, żeby pokazać w taki sposób, żeby te dzieciaki pokazać w pozytywnym świetle. I później było trzeba zorganizować całe nagranie filmy i wytworzenie tego wszystkiego to co z kampanią się wiąże. Bardzo staraliśmy się podejść ekonomicznie podejść do tematu, ale udało się to dzięki olbrzymiemu wsparciu. Spot myślę, że wyszedł profesjonalnie , taką mam nadzieję. I mamy nadzieję, że te emocje wzbudzi tak jak nam zależało.

Miejska Galeria Sztuki i Kino OKF Iluzja, jako instytucja kultury współpracuje przy kampanii. Jak podkreśla dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, Anna Paleczek-Szumlas, takie inicjatywy są bardzo ważne:

– Dlatego, że dzieci to istoty, które wymagają ogromnego serca miłości odpowiedzialności z anie jeżeli w życiu im się nie układa z ich biologiczną rodziną. Otwórzmy serca po to, aby przyjąć dzieci jako własne stańmy się rodziną zastępczą z takim hasłem również my jako instytucja będziemy wspierać kampanię.

Spot będzie prezentowany szerszej publiczności przed seansami w częstochowskim kinie studyjnym. Kampania będzie także widoczna na ledowych zewnętrznych telebimach zlokalizowanych w kilku punktach miasta.

fot. Radio Fiat

Skip to content