W piątek, 3 marca, w 29. rocznicę śmierci bp. Miłosława Jana Kołodziejczyka, biskupa pomocniczego diecezji częstochowskiej, odprawiona została Msza św. w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Tajemnicy Emaus na Cmentarzu Kule w Częstochowie. Eucharystię sprawował bp Andrzej Przybylski.

– Trudno nie pamiętać o osobach, które Kościół współtworzyły – oczywiście z powołania i mandatu Chrystusa. I na pewno takimi osobami są następcy apostołów, czyli biskupi – mówi bp Andrzej Przybylski:

– Ciągle wierzymy w to, że Kościół jest apostolski, czyli tworzony przez następców apostołów i dlatego każda rocznica śmierci biskupa, biskupa diecezjalnego zwłaszcza, ale również biskupów pomocniczych jest ważna dla historii Kościoła. I dlatego dzisiaj spotykamy się na Eucharystii dokładnie w 29. rocznicę śmierci śp. ks. bp. Miłosława Kołodziejczyka.

W czasie homilii, wspominając bp. Miłosława Kołodziejczyka, bp Andrzej Przybylski zaznaczył, jak ważna jest rola biskupów w codziennym życiu:

– Biskupi, księża musimy ciągle o tym pamiętać, że przed naszą publiczną działalnością najważniejsze nasze zadanie jest towarzyszyć Jezusowi. Modlić się za Kościół, za ludzi powierzonych i tego towarzyszenie bp Miłosław uczył się od dziecka w swojej rodzinie, od swoich rodziców, swojego rodzeństwa. I bardzo dziś dziękujemy bp Miłosławowi za każdą modlitwę za Kościół częstochowski, za wszystkie jego sprawy. Możemy sobie wyobrażać, że jego całe kapłańskie, profesorskie i biskupie życie było przede wszystkim i najpierw utkane wielką modlitwą za ten Kościół.

Bp Miłosław Kołodziejczyk zmarł 3 marca 1994 w Częstochowie. Pochowany został w dolnej kaplicy kościoła Przemienia Pańskiego na cmentarzu Kule w Częstochowie.

29. rocznica śp. bp. Miłosława Kołodziejczyka

Skip to content