300+ tylko do końca listopada

Do 30 listopada można składać wnioski o dofinansowanie na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry Start”. Do tej pory w województwie śląskim wypłacono w ramach tzw. „300+” ponad 480 tys. świadczeń.

Beata Kopczyńska ze śląskiego oddziału ZUS wyjaśnia, jak można się zgłosić do programu:

W tym roku wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Weryfikacja wniosków oraz wypłata świadczenia odbywa się niemal w 100 proc. Automatycznie. Świadczenie to jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Znajdzie też całą korespondencję z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia lub decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Jak przekonuje rzecznik śląskiego oddziału ZUS, zainteresowanie programem jest bardzo duże:

Zainteresowanie programem „Dobry start” jest bardzo duże. Dane ogólnopolskie wskazują, że ZUS wypłacił już blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci w ramach programu „Dobry Start”. Najwięcej świadczeń trafiło do mieszkańców Mazowsza, bo ponad 635 tys., na drugim miejscu w kraju jest województwo śląskie z wypłatą 482 tys. świadczeń.

Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje raz do roku na każde dziecko do 20-roku życia gdy dziecko się uczy lub do 24-roku życia w przypadku niepełnosprawności dziecka.

Skip to content