8. Jurajski Pokaz Kotów Rasowych

17 lutego, czyli w Światowy Dzień Kota, Galeria Jurajska po raz kolejny została odwiedzona przez wystawców kotów rasowych. Kolejki żeby zobaczyć futrzaki ciągną się kilometrami. Nikogo to nie dziwi, wystawa od lat cieszy się ogromną popularnością. W tym roku możemy zobaczyć  bardzo dużą różnorodność ras, obecne są m.in. ragdolle, devon rexy, sfinks czy koty brytyjskie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak dużej popularności tego pokazu. Niestety żeby wejść trzeba stać w kolejce czasem nawet i godzinę, ale pokazuje to jak duże jest zainteresowanie kotami rasowymi. Mam nadzieję, że w przyszłych latach przełoży się to też na większą ilość wystawców, bo ich czasem trochę brakuje. Trzeba pamiętać, że Ci ludzie przyjeżdżają tu czasem z bardzo daleka. Ma to też swoje korzyści, bo dużo ludzi jest również zainteresowanych kupnem od hodowców – mówi Irena Macura, Prezes Śląskiego Klubu Miłośników Kotów Rasowych.

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych. Przygotowano dla nich wiele ciekawych atrakcji jak m.in. warsztaty plastyczne, interaktywna ściana do zdjęć, quizy czy zabawy. Nad wszystkim czuwają animatorzy przebrani w stroje nawiązujące do tematyki kotów rasowych.

Skip to content