9. edycja międzyszkolnego konkursu EKO-maniak

W Szkole Podstawowe nr 46 im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie po raz dziewiąty odbędzie się konkurs przyrodniczo-ekologiczny „EKO-maniak”.

EKO-maniak jest konkursem, w którym szkolne drużyny muszą wykazać się jak największą wiedzą w zakresie m.in. polskiej przyrody i zachowań ekologicznych. Organizatorka konkursu, nauczyciel SP46 Agnieszka Górnik, zaprasza do śledzenia relacji z konkursu:

Po dwuletniej przerwie, którą spowodowała pandemia wznawiamy kolejną edycję konkursu. Co prawda w tym roku odwiedzi nas mniej szkół, ale i tak cieszymy się, że poprzez konkurs i wspólną zabawę znów będziemy promować działania ekologiczne. Zapraszamy do śledzenia naszych relacji.

Konkurs zwykle odbywał się wiosną, blisko przypadającego 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi. Tegoroczna edycja odbędzie się jednak jesienią, czego powody wyjaśnia Janusz Sikorski, dyrektor szkoły:

Korzystamy z możliwości powrotu do nauki stacjonarnej, więc przesunęliśmy konkurs z wiosny na jesień. Naszym głównym celem jest zaszczepienie u dzieci wartości ekologicznych. Do naszych działań oprócz konkursu należy np. zbieranie elektrośmieci, które prowadzone jest przez kadrę nauczycielską. Warto zaznaczyć, że nasza szkoła w konkursie „Czysta Częstochowa” zajmowała pierwsze oraz trzecie miejsce, również nasi uczniowie indywidualnie zajmowali pierwsze miejsca. Poprzez zbieranie elektrośmieci oraz konkursy chcemy uczyć dzieci ekologicznej postawy.

Do udziału w dziewiątej edycji konkursu zgłosiły się cztery szkoły podstawowe. Odbędzie się on w środę 6 października na terenie Szkoły Podstawowej nr 46. Radio Fiat i portal Czestochowskie24 objęły konkurs patronatem medialnym.

Skip to content