“Abba Ojcze” – koncert, który podbił serca Polaków

Koncert “Abba Ojcze” Jasna Góra/fot. Zbyszek Derda/Radio Fiat

Minął miesiąc od wyjątkowego muzycznego uwielbienia na Jasnej Górze. Koncert „Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II” podbił serca Polaków, bijąc rekordy oglądalności. Na funpage’u Radia Fiat wydarzenie obserwowało ponad 120 tys. osób, skomentowało 200, a udostępniło 418.

Koncert na błoniach jasnogórskich dedykowany był św. Janowi Pawłowi II, o czym mówi Marian Florek, redaktor Tygodnika Katolickiego Niedziela.

– Jan Paweł II jest w naszych sercach, choć niektórzy wspominają go często tylko przez pryzmat zamiłowania do kremówek wadowickich. Zapominamy, że to był wielki święty, którego nauczanie jest uniwersalne. Napisał wspaniałe prace teologiczne, z których powinniśmy czerpać wiedzę. Był z nami na ziemi i duchowo nadal jest. Czy to się komuś podoba, czy my chrześcijanie śpiewamy głośno „Abba Ojcze”. Mamy prawo demonstrować naszą wiarę.

Na scenie wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców i muzyków, którzy pod batutą Piotra Rubika zaśpiewali ku czci Matki Bożej i św. Jana Pawła II. Zespół Pectus, Halina Mlynkova, Łukasz Zagrobelny, Rafał Brzozowski to tylko część znanych artystów. Podczas próby generalnej Filip Lato, którego słuchacze kojarzyć mogą m.in. z siódmej edycji programu „The Voice of Poland” zaznaczył, że udział w tak wyjątkowym koncercie to szczególne wyróżnienie.

– Jest to dla mnie wyjątkowa i niepowtarzalna okazja. Na co dzień nie występuje się w tak pięknie przygotowanych koncertach i do tego przygotowanych przez Piotra Rubika. Nawet jeśli biorę udział w tak dużych koncertach to nie w tak wyjątkowym miejscu jak Jasna Góra.

Wśród plejady śpiewających gwiazd był też Darek Malejonek, dla którego Jasna Góra to doświadczenie duchowej przemiany i wielkiej miłości Boga.

– Dla mnie Jasna Góra i Zakon Paulinów są bardzo ważne. To paulini wymodlili u Matki Bożej moje nawrócenie. Na Jasną Górę wracam po umocnienie. Tam mogę być z Maryją sam na sam, znajduję ukojenie i nabieram sił do życia.

W programie koncertu znalazły się przeboje z repertuaru Piotra Rubika, ulubione pieśni św. Jana Pawła II oraz artystyczne przeróbki hitów jak np. „Pielgrzymkowe Despacito – Nie tak szybko”. Muzyczne wydarzenie honorowym patronatem objął abp Wacław Depo.

ABK

Skip to content