Aeroklub zaprasza na mistrzostwa modeli latających

W niedzielę 29 maja Aeroklub Częstochowski organizuje na lotnisku w Rudnikach mistrzostwa modeli latających dzieci i młodzieży. W rywalizacji wziąć udział może każdy młody miłośnik lotnictwa. Oprócz modeli będzie też można obejrzeć szybowce i samoloty, a na dzieci będzie czekał plac zabaw.

Rejestracja zawodników rozpocznie się od godz. 9:00. Organizatorzy zachęcają jednak, aby rejestracji dokonać jak najszybciej, bo będzie ona trwała tylko do 9:45. Do udziału w mistrzostwach zachęca Włodzimierz Skalik, prezes Aeroklubu Częstochowskiego:

Chciałbym wszystkich Państwa zachęcić do tego, byście w niedzielę 29 maja przyjechali ze swoimi pociechami na lotnisko Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach – 29 maja o godz. 9:00 rozpocznie się rejestracja do corocznych zawodów „Młodzi Modelarze na Start”. Co jest ważne: uczestnicy nie mogą przekroczyć 16. roku życia – dolnej granicy nie mamy. Zawodnikom mogą towarzyszyć liczne ekipy, rodziny, przyjaciele i najbliżsi. Miejsca na lotnisku jest dużo, jesteśmy przygotowani na przyjęcie bardzo dużej liczby osób. Te zawody cieszą się co roku bardzo dużym zainteresowaniem.

Jak co roku przewidziano atrakcyjne nagrody dla zwycięzców oraz lotnicze pamiątki dla wszystkich uczestników. Mistrzostwa będą się odbywały w piknikowej atmosferze. Podczas ich trwania Aeroklub będzie prowadził swoją normalną działalność, będzie zatem możliwość obejrzenia samolotów i szybowców oraz skorzystania z kawiarenki i placu zabaw. Na terenie lotniska jest także miejsce na ognisko i grilla, które zostaną na ten dzień przygotowane do użycia. Zaproszeni są wszyscy miłośnicy lotnictwa i modeli sterowanych.

Skip to content