Akademicy rozbici. Siatkarskie derby w rękach Norwida

Dla Tauron AZS była to kolejna porażka w tym sezonie. Derbowa rywalizacja, która miała miejsce 9 lutego na Hali Sportowej Częstochowa zakończyła się zwycięstwem drużyny Exact Systems Norwid 3:0.

Zeszłoroczni zwycięzcy zmagań w pierwszej lidze są obecnie na dnie tabeli. Po dzisiejszym spotkaniu fani akademików niestety nie mogą liczyć na zmiany.

Szczerze to dzisiaj nie było chyba po nas widać walki. Może przed meczem było takie nastawienie w głowach, ale jakoś na boisku nie było tego do końca widać. Dzisiaj zasłużenie wygrał Norwid – mówi kapitan drużyny Tauron AZS Częstochowa, Dawid Murek.

Kolejna porażka sprawia, że drużyna akademików będzie musiała liczyć się z rozegraniem już wkrótce play-out’ów.

Do play-out’ów to rzeczywiście kalendarzowo i jeżeli chodzi o tabelę, to my się już zbliżamy od jakiegoś czasu. Aczkolwiek te dwa ostatnie mecze, ten dzisiejszy i ten z Suwałkami nie napawa optymizmem, bo znamy problemy AZS-u z absencjami, czyli odejściami zawodników, podstawowych zawodników. Teraz musimy zmienić trochę podejście do meczu i treningu. Grają inni ludzie i myślę, że potrzebujemy trochę czasu, natomiast bardzo martwi mnie to, że na tym boisku nas nie ma – mówi trener Tauron AZS Częstochowa, Piotr Łuka.

Zespół rozpoczął grę w składzie: Murek, Bieńkowski, Nedeljkovic, Mańko, Borris, Romanutti, Bik. Ostateczne wyniki poszczególnych setów to 25:16, 25:22 i 25:21.

KF

Skip to content