bezpieczny weekend

Trwa akcja ”Bezpieczny weekend” w związku z kolejną już kumulacją dni wolnych w maju.

Na głównych trasach wlotowych i wylotowych z Częstochowy można spodziewać się większej ilości patroli. Policjanci będą kontrolować stan trzeźwości, wymagane dokumenty kierujących oraz to czy dzieci przewożone są we własciwy sposób, czy są przypięte pasami bezpieczeństwa. Do kierujących apeluje rzecznik rpasowa częstochowskiej policji. Marta Ladowska.

Apeluje do kierujących o ostrożność i cierpliwość, tak by dochodziło do jak najmjniejszej ilości zdarzeń, by wszyscy spędzili ten weekjend bezpiecznie i bezpiecznie z niego powrócili do domu. Oczywiście spodziewamy się wzmożonego ruchu. Mogą tworzyć się korki, szczególnie w jakiś miejscach, gdzie prowadzone są prace drogowe – mówi Ladowska.

Przed wyjazdem w dłuższą podróż każdy kierowca powinien sprawdzić stan techniczny swojego auta.Trzeba skontrolować poziom płynów w silniku: płynu spryskiwaczy, chłodniczego i oleju. Ważne, aby wszystkie żarówki i światła w aucie były sprawne – dobrze jest mieć w zapasie żarówki, które w razie potrzeby można od razu wymienić. Bardzo ważne jest także to, by kierujący wsiadał za ”kółko” będąc wypoczętym.

Nie wolno także zapominać o tym, by zadbać o bezpieczeństwo swojego domu. W przeciwnym wypadku po powrocie z długiego weekendu może spotkać nas nieprzyjemna niespodzianka. Co prawda nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale zawsze można przynajmniej spróbować zminimalizować ryzyko ewentualnej kradzieży. Świetnym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad, którego możemy poprosić o doglądanie domu.

SZ

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content