Akcja “Dziewczyny na politechniki” – w tym roku wirtualna

Obostrzenia związane z epidemią koronawirusa wymagają zmiany dotychczasowych form działania i codziennego funkcjonowania. Dotyczy to również uczelni wyższych, które w normalnych warunkach prowadziłyby teraz intensywne akcje promocyjne w szkołach średnich lub w swoich siedzibach. Jednym z takich działań była m. in. akcja “Dziewczyny na politechniki”, w którą zaangażowana była również Politechnika Częstochowska. Jak powiedziała Izabela Walarowska, rzecznik uczelni, ze względu na obecną sytuację akcja musiała całkowicie zmienić swój scenariusz:
– Już od ponad dziesięciu lat Politechnika Częstochowska bierze udział w akcji “Dziewczyny na politechniki”. W tym roku również nie mogło nas zabraknąć, przy czym sytuacja pandemii koronawirusa wymaga innych form działania. Dlatego akcja przeniosła się do internetu. Zapraszam wszystkie panie, które chciałyby podjąć studia techniczne, do odwiedzenia naszej strony internetowej i strony wydarzenia. W tym roku opowiadamy o “Kierunkach wirusoodpornych”.
Przypomnijmy, wydarzenie rozpocznie się dzisiaj (23 kwietnia) o godz. 14.00 tutaj.

Izabela Walarowska przedstawiła również najbliższe plany Politechniki Częstochowskiej związane z promocją uczelni i rekrutacją na studia:
– Planujemy Dzień Otwartych Drzwi w wersji on-line, gdyż nie możemy spotkać się z młodzieżą bezpośrednio. działamy pełną parą i w najbliższych dniach ogłosimy na naszej stronie internetowej dokładny termin wydarzenia. Na pewno będzie to w maju.
Tegoroczni maturzyści mają niezwykle utrudniony wybór studiów wyższych. Jest to wynikiem nie tylko braku możliwości bezpośredniego odwiedzenia uczelni, w której chciałoby się studiować, ale również wynikiem przesunięcia terminów egzaminów maturalnych.

ZD

Skip to content